Synteza epok przed egzaminem

data dodania: 24 kwietnia 2010

Uczniowie klas trzecich mogli przed egzaminem gimnazjalnym utrwalić swoją wiedzę na temat literatury, historii i sztuki uczestnicząc w niezwykłej lekcji "Z gościną u bohaterów literackich".

Trzecioklasiści obejrzeli inscenizacje lektur: "Antygona" na podstawie tragedii Sofoklesa, "Skąpiec" na podstawie komedii Moliera, "Zemsta" na podstawie komedii A. Fredry oraz "Raj" na postawie fragmentów Biblii i "Pamiętników Adama i Ewy" M. Twaina.

Zobacz galerię: Synteza epok 2010

Dzień Ziemi

data dodania: 20 kwietnia 2010

20 kwietnia 2010 r. odbyło się spotkanie z p. Radosławem Łucką (z Urzędu Miejskiego) z okazji Dnia Ziemi - tematyka spotkania - "Ptaki wokół nas i ich obserwacja". Nasze gimnazjum włączyło się w realizację projektu budowy budek lęgowych dla ptaków, organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej i Nadleśnictwo Piaski.

Zobacz galerię: Dzień Ziemi 2010

Montaż słowno - muzyczny "Pamiętamy"

data dodania: 18 kwietnia 2010

Dnia 17.04.2010 r. nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów, montażem słowno-muzycznym "Pamiętamy Katyń 1940–2010" złożyli hołd Parze Prezydenckiej i wszystkim osobom poległym w katastrofie lotniczej 10.04.2010 w lasach katyńskich pod Smoleńskiem. Cześć ich pamięci!

Zobacz galerię: Montaż słowno - muzyczny "Pamiętamy"

W hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

data dodania: 14 kwietnia 2010
W poniedziałek 12 kwietnia 2010 r. społeczność Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów uczciła pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W holu głównym naszej szkoły przygotowano okolicznościową wystawę poświęconą ofiarom tej niewyobrażalnej tragedii. Przez cały czas żałoby narodowej palić się będą białe i czerwone znicze. Uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć poległych minutą ciszy przed rozpoczęciem zajęć... Cały tekst

Wyprawa do Afryki

data dodania: 9 kwietnia 2010

9 kwietnia 2010 r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z p. Krzysztofem Kryzą - podróżnikiem, który zabrał młodzież na fascynująca "wyprawę do Afryki".

Zobacz galerię: Spotkanie z podróżnikiem p. Krzysztofem Kryzą - Afryka

Zmiana terminu zebrań z rodzicami

data dodania: 7 kwietnia 2010
Informujemy, że zebrania z rodzicami zaplanowane na 22 kwietnia odbędą się 20 kwietnia.

Rok Historii Najnowszej

data dodania: 31 marca 2010
W związku z ogłoszeniem przez MEN obecnego roku szkolnego ROKIEM HISTORII NAJNOWSZEJ Uczniowie naszego gimnazjum podjęli następujące zadania: ... Cały tekst