Rekolekcje 2010

data dodania: 30 marca 2010

W dniach 24 – 26 marca. odbyły  się w naszym gimnazjum Rekolekcje Wielkopostne.

Gimnazjaliści uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych w kościele, a także brali udział w licznych imprezach i spotkaniach odbywających się na terenie szkoły i w klubie "Relax".

Wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej ks. Jerzemu Popiełuszce. Odbyły się spotkania z siostrą Elżbietą ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Antoninku, która opowiedziała o swoim powołaniu i pracy. Podczas spotkania z uczestnikiem kilku maratonów pływackich, p. Romanem Bartkowiakiem, uczniowie obejrzeli film ilustrujący jego dokonania.

Gimnazjaliści uczestniczyli w pokazach i szkoleniach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Obejrzeli przygotowane przez koleżanki i kolegów przedstawienie teatralne.

W piątek uczestnicy rekolekcji brali udział w "Drodze Krzyżowej z Janem Pawłem II", podczas której zarówno nauczyciele  jak i uczniowie czytali fragmenty biografii Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zobacz galerię: Rekolekcje 2010 - prelekcje zaproszonych gości

Próbny egzamin gimnazjalny w formie on-line

data dodania: 30 marca 2010

30 marca 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności biorąc udział w próbnym teście gimnazjalnym. Uczniowie rozwiązywali testy w formie elektronicznej i natychmiast po rozwiązaniu mogli sprawdzić ilość uzyskanych punktów.

Zobacz galerię: Próbny egzamin gimnazjalny 2010 w formie on-line

Walentynki

data dodania: 14 marca 2010

13 lutego w Klubie Relax uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Barbary Hejne, p. Leszka Wawrzynowicza i p. Aliny Niemier przedstawili walentynkowy program artystyczny.

Egzamin gimnazjalny

data dodania: 14 marca 2010

W dniach 13 -15 stycznia 2010 r. odbył się w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka obcego nowożytnego.

Połowinki 2010

data dodania: 14 marca 2010

Dnia 7 stycznia 2010 r. młodzież klas II uczestniczyła w zabawie pt.: ”Połowinki 2010” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców przy Gimnazjum nr 1. Zabawa odbyła się w Klubie Odlewnika w Śremie.

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2009/2010

data dodania: 22 czerwca 2009

W dziale "Prawo wewnętrzne" umieszczony został wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2009/2010. Wykaz dostępny jest także tutaj.

Dzień Europejczyka

data dodania: 19 maja 2009
Dnia 7 maja 2009 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejczyka. W tym roku dzień ten poświęcony był Słowenii. Uczniowie brali udział w imprezach sportowych(odbył się m. in.Turniej Gry w Boule), obejrzeli prezentację multimedialną o Słowenii oraz spektakl teatralny pt.:"Bilet". Reprezentanci klas mogli wykazać się wiedzą w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Na boisku szkolnym działał "EUROBAR" oraz kawiarenka.