Relacja z zajęć w klasie innowacyjnej z zakresu kultury muzycznej z elementami teatru w I semestrze roku 2011/12

autor: Leszek Wawrzynowicz, data dodania: 17.11.2011

Dnia 30 września na terenie Gimnazjum Nr 1 w Śremie odbył się „Dzień Patronów Gimnazjum” połączony ze ślubowaniem klas pierwszych, na którym uczniowie klasy I „a” innowacji „Edukacja poprzez sztukę” z zakresu kultury muzycznej z elementami teatru zaprezentowała się w programie artystycznym. Podczas uroczystego apelu z udziałem Burmistrza Śremu p. A. Lewandowskiego młodzież po raz pierwszy zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne na forum całej społeczności szkolnej.

W dniu 8 października w Gimnazjum Nr 1 w godz. od 11:45 do 14:45 odbyły się I Warsztaty muzyczne dla młodzieży kl. I „a” - grupa innowacji. Dzieci bardzo dobrze przygotowały repertuar piosenek oraz konferansjerkę na występ w dniu 12 października o godz. 15:00 dla Śremskiego Koła Emerytów i Rencistów, który odbył się w restauracji Relax i bardzo poruszył licznie zgromadzonych seniorów.

W dniu 14 października o godz. 8:00 na terenie naszej szkoły odbył się występ z okazji Święta Edukacji Narodowej, na który przybyli nauczyciele oraz wszyscy pracownicy Gimnazjum Nr 1 w Śremie. Uczniowie innowacji artystycznej przygotowali montaż słowno – muzyczny oraz piosenki o tematyce edukacyjnej i swoim występem wzruszyli zgromadzonych nauczycieli.

W dniu 15 października w Gimnazjum Nr 1 w godz. od 11:45 do 14:45 odbyły się II Warsztaty muzyczne dla młodzieży kl. I „a” - grupa innowacji. Podczas warsztatów młodzież wykonała ćwiczenia emisyjne i przygotowała śpiewy z okazji Dnia papieskiego (do scenariusza p. Barbary Hejne), który uczczono trzema występami w dniu 17 października na terenie naszej szkoły w obecności całej społeczności uczniowskiej.

W dniu 27 października młodzież kl. I „a” innowacji „Edukacja poprzez sztukę” pracowała dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie przy dekoracji Auli papieskiej z okazji pikniku „Kocham cię Śremie”.

W dniu 4 listopada uczniowie klasy innowacyjnej wystąpili na terenie szkoły w Koncercie zaduszkowym poświęconym artystom którzy od nas odeszli – do scenariusza p. Barbary Hejne, dekoracji p. Aliny Niemier i prezentacji p. Magdaleny Zgrabczyńskiej. Na koncert zaproszeni zostali rodzice, krewni oraz uczniowie śremskich szkół aby posłuchać znanych piosenek w interpretacji młodych artystów.

W chwili obecnej uczniowie klasy innowacyjnej wraz z wychowawcą p. Leszkiem Wawrzynowiczem przygotowują piosenki do programu artystycznego z okazji 60 Lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie (scenariusz p. Barbara Hejne), który zostanie zaprezentowany w piątek 25 listopada o godz. 18:00 w sali Klubu Relax.

Gratulujemy dzieciom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że najbliższe wspólne występy dostarczą dzieciom satysfakcji i przyczynią się do ich dalszego rozwoju na płaszczyźnie muzyczno - artystycznej.