Wyprawa edukacyjna klasy 1B

data dodania: 24.11.2010

Uczniowie klasy z innowacją z zakresu języka polskiego wraz z wychowawcą p. Izabelą Makałowską i opiekunem p. Dorotą Wojną – 18 listopada wybrali się na wyprawę edukacyjną do Poznania. Pierwszym punktem wyjazdu było kino Apollo, w którym młodzież uczestniczyła w lekcji: Wielkie oszustwa – czyli o efektach specjalnych w filmach przeprowadzonej przez aktora Tomasza Korczyka znanego m.in. z seriali telewizyjnych a na co dzień związanego z warszawskim teatrem Kwadrat. Po lekcji pełnej ciekawostek dotyczącej filmowych trików – nastąpiła projekcja filmu: Krucjata w dżinsach, który okazał się bardzo interesujący dla zebranej w kinie publiczności.

Następnym punktem programu wyprawy klasy 1B – była wizyta w redakcji Głosu Wielkopolskiego, gdzie uczniowie zostali oprowadzeni przez p. Monikę Kaczyńską, która opowiedziała młodym adeptom szkolnego dziennikarstwa – na czym polega praca w gazecie oraz pokazała różne pomieszczenia, w których pracuje się nad kolejnymi etapami powstawania Głosu Wielkopolskiego. Na końcu gimnazjaliści zadali pani redaktor wiele pytań, co świadczy, o tym, że była to ciekawa lekcja. Jednak to nie był ostatni punkt wycieczki – gdyż uczniowie klasy dziennikarsko-kulturoznawczej skorzystali z możliwości uczestnictwa w zajęciach: Konteksty dziennikarstwa na wydziale filologii polskiej UAM, gdzie wraz ze studentami specjalności dziennikarskiej mogli wysłuchać wykładu wygłoszonego przez redaktora naczelnego Głosu Wielkopolskiego – p. Adama Pawłowskiego na temat: Dzisiejszości i przyszłości prasy. Zajęcia mimo wyczerpującego dnia wzbudziły zainteresowanie wśród młodzieży, a na koniec klasa otrzymała autograf od prelegenta. Pełni wrażeń i przede wszystkim z nową wiedzą gimnazjaliści wrócili do domu.

Zobacz galerię: Wyprawa edukacyjna kl. 1B