ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYM ZESPOŁOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZYM

data dodania: 9.03.2017
8 marca 2016 roku w Zespole Szkół Katolickich odbył się III Powiatowy Zespołowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów gimnazjum. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn czteroosobowych ze szkół gimnazjalnych powiatu śremskiego. Gimnazjum nr 1 reprezentował zespół w składzie: Michał Kujawa z kl. IIIa, Maciej Nowakowski z kl. IIId, Aleksander Szlachta z kl. IIId i Sebastian Witasiak z kl. IIIb. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Już trzeci raz zespół złożony z uczniów naszej szkoły stanął na podium! Uczniowie zmierzyli się z praktycznym zastosowaniem wiedzy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Z matematyki były to gry logiczne, łamigłówki, natomiast z fizyki i chemii musieli przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty, poprzeć je prawidłowym zapisem i obliczeniami, a z biologii- wykazać się znajomością obszarów występowania wybranych gatunków zwierząt oraz umiejętnie posługiwać się mikroskopem. Konkursowe zmagania wymagały od uczniów zastosowania teorii w praktyce, a przy tym okazały się fascynującą zabawą połączoną z nauką. Gratulujemy zwycięzcom!

Zobacz galerię: ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYM ZESPOŁOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZYM