Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

data dodania: 12.03.2017
Dnia 9.03.2017 w naszej szkole odbył się już po raz kolejny Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej pod patronatem Burmistrza Śremu. Udział w konkursie wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie oraz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. hr. Władysława Zamoyskiego w Nochowie. Gimnazjaliści recytowali wiersze bardziej i mniej znanych autorów. Zadaniem uczestników było przygotować tekst w jednym z czterech języków obcych: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Za recytację poezji w języku angielskim w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Hannie Hoffa. Miejsce drugie zajęła Martyna Żegleń, a trzecie miejsce – Kinga Grygier. Wszystkie uczennice uczęszczają do Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. hr. Władysława Zamoyskiego w Nochowie. Za recytację poezji w języku angielskim w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Rachmajdzie z Gimnazjum nr 1 w Śremie. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Hałas – również uczennica Gimnazjum nr 1 w Śremie. Trzecie miejsce zajęła Iga Dominiak – uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie. Wśród recytujących w języku rosyjskim pierwsze miejsce zajęła Dominika Wojtkowska, drugie- Martyna Krause, a trzecie miejsce Joanna Kołutkiewicz. Wszystkie uczennice uczęszczają do Gimnazjum nr 1 Śremie. Za prezentacje wierszy w języku niemieckim pierwsze miejsce przyznano Andrei Fischer – uczennicy Gimnazjum nr 1 w Śremie. Drugie miejsce zajęła Julia Menzel z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie. Trzecie miejsce zajęła Zofia Dudek – uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Czwartkowe popołudnie upłynęło uczestnikom w miłej atmosferze i z pewnością będzie miało wpływ na rozwój kulturalny uczniów, którzy mogli nie tylko zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, lecz także posłuchać pięknych tekstów poetyckich w językach ich autorów.

Zobacz galerię: Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej