Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałem dwujęzycznym i z innowacją pedagogiczną z zakresu programowania zaprasza uczniów do klas pierwszych, czwartych i siódmych

data dodania: 28.03.2017
Dzień Otwartych Drzwi na stałe wpisał się w harmonogram imprez Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, które w piątek 17 marca od godziny 17.00 do 19.00 pękało w szwach. Tego dnia nasza szkoła otworzyła swe drzwi dla przyszłorocznych uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych oraz ich rodziców, aby przedstawić im ofertę edukacyjną powstającej w naszych murach Szkoły Podstawowej nr 5. Zabrzmiało znajomo? Dla wielu rodziców naszych przyszłych uczniów tak, bo sami są absolwentami popularnej niegdyś „Piątki” Dlatego hasło naszej kampanii promującej szkołę brzmi: Powrót do przeszłości w nowej jakości! Zwiedzający naszą szkołę zostali zaproszeni do udziału w „Podchodach z Noblistami” - ciekawej zabawie mającej na celu dotarcie do wszystkich miejsc, w których odbywały się w zajęcia otwarte, prezentacje, warsztaty oraz towarzyszące im quizy i konkursy przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem nauczycieli. Goście kierowali się specjalnie przygotowanym planem szkoły, w poszczególnych punktach otrzymywali pieczątki potwierdzające wykonanie zadań, a w rezultacie nagrody. Przyszłoroczni pierwszoklasiści po spotkaniu z dyrekcją szkoły zwiedzali specjalnie przygotowany dla nich segment IV, zamieniony na ten dzień w Krainę Baśni. Zarówno dzieci jak i ich rodziców zainteresowała nowocześnie wyposażona sala lekcyjna przygotowana do nauczania wczesnoszkolnego. Atrakcji przygotowano wiele. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa Koła Teatralnego połączona z prezentacjami muzycznymi. W holu szkoły można było podziwiać wystawę prac szczególnie utalentowanych plastycznie uczniów naszej szkoły. Nie tylko dziewczęta, ale też chłopcy pochwalili się talentem tanecznym podczas pokazu zumby. W pracowni polonistycznej przystosowanej do kształcenia teatralnego i filmowego uczniowie wcielili się w postacie z lektur, zaprezentowali teatr kukiełkowy oraz zapraszali do rozwiązywania zagadek językowych. Redakcja Gimnazjalnej Jedynki przedstawiła fragmenty programów i zaprosiła do udziału w konkursie na nazwę emitowanej cyklicznie w TV Relax audycji informacyjnej. Nie zabrakło też interesujących doświadczeń w pracowni chemicznej oraz geograficznej, a także łamigłówek i gier promujących matematykę. Uczniowie klas z innowacją przygotowali wystawę efektów swych działań i interesujące zadania z języka angielskiego i niemieckiego. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w lekcji edukacji dla bezpieczeństwa prowadzonej w języku angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przygotowane we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie dla uczniów zainteresowanych nauką w klasie IV z innowacją pedagogiczną z zakresu programowania. Wystawę osiągnięć sportowych i prezentacje klas usportowionych można było obejrzeć w salach gimnastycznych. Tam też odbył się turniej sportowy. Układ fitness umilał rozgrywki i pokazy sportowe. Zajęcia te były zaproszeniem do wzięcia udziału w sportowym życiu naszej szkoły. W kawiarence „Pod Noblem” można było osłodzić sobie piątkowe popołudnie, a kończąc wędrówkę szkolnymi korytarzami, odwiedzić stanowisko pedagoga i psychologa, prężnie działającego wolontariatu i Klubu Młodego Europejczyka oraz zapoznać się z informacjami o sukcesach uczniów i losach absolwentów. Bazując na doświadczeniach w pracy innowacyjnej w roku szkolnym 2017/2018 proponujemy bogatą i zróżnicowaną ofertę edukacyjną. Dla klas IV- oddział z innowacją pedagogiczną z zakresu programowania. Dla klas VII- jedyny w gminie na poziomie szkoły podstawowej oddział dwujęzyczny, w którym zajęcia z geografii świata oraz edukacji dla bezpieczeństwa będą prowadzone także w języku angielskim. Dokonaj właściwego wyboru! To z nami rozwiniesz skrzydła!

Zobacz galerię: Drzwi Otwarte