Lekcja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

data dodania: 31.03.2017
27 marca uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w lekcji w ZUS. Podczas spotkania z panią Małgorzatą Pawlak- Kierownikiem Samodzielnego Referatu OKK, dowiedzieli się, na jakich zasadach działa Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Prowadząca opowiedziała gimnazjalistom, w jakich sytuacjach korzysta się z ubezpieczenia ZUS. Spotkanie miało też zachęcić uczniów do wzięcia udziału w Projekcie Edukacyjnym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dedykowanym gimnazjalistom. „Projekt z ZUS” ma zwrócić uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnej dbałości o swoją emerytalną przyszłość. Celem projektu jest systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia na temat tego, jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Na spotkaniu omówione zostały zasady opłacania składek, rodzaje wypłacanych świadczeń oraz platforma usług elektronicznych PUE, jaką dysponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Gimnazjaliści dowiedzieli się, jak brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach skutkuje zaniedbaniem, które po latach może mieć poważne konsekwencje. Na koniec pierwszoklasiści zwiedzili salę, w której obsługiwani są klienci. Pni Pawlak zademonstrowała też działanie urzędomatu, za pomocą którego można zarówno nadać pismo do urzędu, jak i przeglądać strony ZUS.

Zobacz galerię: Lekcja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych