Japońska baśń „Syn Smoka” w iTeatrze TV dla Szkół

data dodania: 31.03.2017
Dzięki udziałowi w projekcie iTeatr dla Szkół realizowanemu przez Telewizję Polską S. A. uczniowie naszej szkoły kolejny raz mogli oglądać transmisję teatralną na żywo. Tym razem za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej przenieśli się do Teatru Ludowego w Krakowie, który zaprezentował „Syna Smoka”- japońską baśń osnutą na motywach ludowych. 29 marca uczniowie klas 1b, 1c i 1e odbyli fantastyczną podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń. Oglądając japońską baśń przenieśli się w całkiem inny świat. Inne były kostiumy głównych bohaterów, inne zabawy, w które grają, inna muzyka, towarzysząca ich historii. Gimnazjaliści przekonali się jednak, że miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są tak samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

Zobacz galerię: Japońska baśń „Syn Smoka” w iTeatrze TV dla Szkół