Powitanie wiosny w Gimnazjum nr 1

data dodania: 30.03.2017

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów 21 marca hucznie obchodzono nadejście wiosny. W szkole zrobił się bardzo wesoło i kolorowo, gdyż już tydzień wcześniej został ogłoszony konkurs na wiosenne przebranie. Trudnością dodatkową było to, że przedstawiciele klas losowali, na jaką literę mają być te przebrania. Zwycięzcami w tej konkurencji zostały klasy Id, IId i IIIa. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach wychowawczych o przyjaźni i kontaktach z rówieśnikami, do czego wykorzystane zostały materiały z kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Gimnazjaliści mieli też szanse zaprezentować swe talenty taneczne, wokalne i sportowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się zumba, a miłośnicy karaoke mogli pośpiewać. W dużej sali gimnastycznej od rana rozgrywano mecze siatkówki. Klasy reprezentowane były przez sześcioosobowe drużyny mieszane. Wszystkie zespoły grały z wielkim zaangażowaniem i determinacją, ale nie nikomu nie udało się pokonać klas sportowych. Zwyciężyły więc drużyny klas Ic, IIc i IIIc. W małej sali gimnastycznej odbywał się konkurs „Gimnazjalny Strongman”. W bardzo trudnych konkurencjach zmierzyli się: Albert Wber i Dawid Wawrzynkiewicz z klasy 3a, Patryk Piasecki z klasy 3d oraz Mieszko Menzel i Patryk Gołębiewski z klasy 2e. Już sam udział w konkursie świadczył o odwadze oraz wielkiej sile zawodników ( i to nie tylko sile fizycznej, ale i sile charakteru). Siłacze mierzyli się w sześciu konkurencjach: spacer farmera, podciąganie na drążku, pompki, przysiady z obciążeniem, trzymanie ciężaru w wyprostowanych rękach i podnoszenie piłki z podłoża nad głowę. Najlepszy okazał się Albert Weber. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię: Powitanie wiosny