Wykład na Wydziale Neofilologii w Poznaniu

data dodania: 30.05.2017
Dnia 29 maja uczniowie klasy 1a z innowacją pedagogiczną z języka angielskiego i niemieckiego wzięli udział w wykładzie w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prelekcję „Czy wymowa niemiecka jest trudna?” wygłosił doktor Miłosz Woźniak. Spotkanie z młodymi słuchaczami zostało podzielone na dwie części. Najpierw uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną, która z pewnością okaże się przydatna nie tylko na lekcji języka obcego, ale również ojczystego. Nie zabrakło także porównań między językiem polskim a niemieckim. Po wykładzie uczniowie wzięli udział w quizie, w którym mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas tej niezwykłej lekcji na UAM. Na koniec prowadzący odpowiedział na pytanie zawarte w tytule wykładu. Wymowa niemiecka nie jest trudna. Każdy człowiek dysponuje tym samym aparatem mowy, a nasza wymowa w języku obcym uwarunkowana jest przede wszystkim ćwiczeniami oraz obcowaniem z żywym językiem.

Zobacz galerię: Wykład na Wydziale Neofilologii w Poznaniu