Zwycięstwo w konkursie „Mistrz Frazeologii Polskiej”!

data dodania: 2.06.2017
W Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II 31 maja odbył się po raz szósty konkurs dla gimnazjów powiatu śremskiego „Mistrz Frazeologii Polskiej” - „Czy to możliwe, aby biały kruk wyświadczył czarnej owcy niedźwiedzią przysługę?” Najlepsze podczas etapu szkolnego okazały się dziewczęta z klas pierwszych: Alicja Drzewiecka i Andrea Fischer z Ia oraz Joanna Kołutkiewicz z Ib. i to one weszły w skład zespołu, który reprezentował naszą szkołę. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością frazeologizmów różnego pochodzenia, ale także umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Podczas zmagań konkursowych gimnazjaliści rozwiązywali różne zadania: test, kalambury, podawali znacznie związków frazeologicznych, gromadzili jak najwięcej związków frazeologicznych na zadany temat. Na koniec należało przygotować tekst na zadany temat z wykorzystaniem wylosowanych związków frazeologicznych. Po wykonaniu wszystkich zadań i podliczeniu wyników okazało się, że nasza drużyna ma tyle samo punktów co zespół z Nochowa. Z zadaniem dodatkowym lepiej poradziła sobie nasza drużyna. Alicja Drzewiecka i Andrea Fischer z Ia oraz Joanna Kołutkiewicz z Ib zajęły pierwsze miejsce w konkursie „Mistrz Frazeologii Polskiej” . Gratulujemy Andrei, Alicji i Asi! Życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz galerię: Zwycięstwo w konkursie „Mistrz Frazeologii Polskiej”!