Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy „Dzieła Noblistów”

data dodania: 10.06.2017
9 czerwca po raz siódmy w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy „Dzieła Noblistów”. Celem konkursu jest zarówno zainteresowanie uczniów poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich, jak i popularyzowanie twórczości literackiej Patronów naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji dowolnego utworu poetyckiego oraz prozatorskiego noblistów. W tym roku największą popularnością cieszyła się poezja Szymborskiej. Recytatorzy sięgnęli też po fragmenty „Chłopów” Reymonta, „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy” czy „Latarnika” Sienkiewicza, a nawet „Dolinę Issy” Miłosza. Konkurs wygrała Agnieszka Jędrzejczak z ZSPiG w Nochowie, która oczarowała wszystkich recytując wiersz „Dusza” Wisławy Szymborskiej oraz fragment „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta. Drugie miejsce przyznano Agacie Bartkowiak z ZSPiG w Zbrudzewie i Julii Ogrodowskiej z ZSPiG w Nochowie. Trzecie miejsce zajęły Dominika Siejakowska z ZSPiG w Nochowie i Laura Jasiczak z klasy 1a naszej szkoły. Ponadto wyróżnieni zostali: Tomasz Przybylski i Sara Lewandowska z ZSPiG w Nochowie oraz Zuzanna Grygier z klasy 1d naszego gimnazjum. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

Zobacz galerię: Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy „Dzieła Noblistów”