Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Francji

data dodania: 7.06.2017
Dnia 7 czerwca 2017r. w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Francji - „Bonjour la France”. Wzięło w nim udział 31 uczniów z trzech gimnazjów: Dwujęzycznego, Katolickiego oraz Gimnazjum nr 1. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą na temat Francji, jej kultury, historii i geografii. Duży sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy w liczbie 8 osób reprezentowali szkołę. Drugie miejsce - tracąc zaledwie pół punktu do zdobywczyni pierwszego miejsca - zajęła Jagoda Duda z klasy IE, wyróżnienie natomiast trafiło do Marty Wojny z klasy IIF oraz Martyny Grabiec z klasy IE. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszej motywacji do nauki języka francuskiego i poznawania kultury Francji.