Warsztaty językowe „World talks”

data dodania: 11.06.2017

W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe "World Talks". Dzięki współpracy z organizacją AIESEC (największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym) gościliśmy dwóch wolontariuszy Jun z Chin i Aaush z Indii, którzy przez tydzień spotykali się z uczniami, aby przybliżyć im historię, kulturę i zwyczaje panujące w ich krajach. Uczniowie przełamali bariery językowe, odkryli nowe języki, nawiązali międzynarodowe przyjaźnie, wyzbyli się stereotypów, poszerzyli horyzonty i zdobyli niezapomniane doświadczenie. Projekt World Talks zwracał uwagę na wielokulturowość, dając szansę zdobycia oraz rozwoju umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone były za pomocą różnych metod, między innymi nauka poprzez konwersacje oraz inne zajęcia interaktywne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Było to wyjątkowe spotkanie, dzięki któremu uczniowie odnaleźli motywację do dalszej nauki języka angielskiego. Koordynatorem projektu była p. Kamila Winnicka-Temporale.

Zobacz galerię: Warsztaty językowe „World talks”