II SZKOLNY RAJD Z NOBLISTAMI

data dodania: 16.06.2017
Dnia 16 VI 2017 r. w ramach obchodów święta patrona szkoły został zorganizowany Rajd z Noblistami. Uczniowie wraz z opiekunami przeszli po Śremie wyznaczonymi trasami zbierając po drodze zadania do wykonania. Były one związane z postaciami polskich noblistów- np. rozwiązywali quiz, w którym znalazło się wiele ciekawostek z życia naszych patronów. Dowiedzieli się między innymi, że Władysław Reymont z zawodu był krawcem, a Wisława Szymborska uwielbiała oglądać walki Andrzeja Gołoty. Natomiast Maria Skłodowska-Curie jako jedna z pierw¬szych kobiet zrobiła prawo jazdy, aby pro¬wa¬dzić stwo¬rzo¬ne przez siebie am¬bu¬lan¬se z apa¬ra¬ta¬mi rent¬ge¬now¬ski¬mi, zwane przez żoł¬nie¬rzy "małe Curie". Młodzież musiała również wskazać 10 cech charakteru, które powinien posiadać przyszły noblista. Były one następnie wypisywane na specjalnej tablicy. Po powrocie do szkoły na uczniów czekała miła niespodzianka – lody ufundowane przez Radę Rodziców! Pogoda i humory dopisały, a młodzież naszej szkoły bliżej poznała swoich patronów. Zadbała też o własną aktywność. Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli rajd i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

Zobacz galerię: II SZKOLNY RAJD Z NOBLISTAMI